01. Szkolenia z Praktykami

Backlog tematów poruszanych w sposób warsztatowy pozwoli nie tylko poznać dobre praktyki, ale je od razu przećwiczyć.

To nie jest tylko kurs przygotowujący do egzaminu, to profesjonalne wsparcie Twoich kompetencji zawodowych.

02. pomoc na rynku pracy

Widząc Twój potencjał zapraszamy na warsztaty, nawiązujemy współpracę i aktywnie wspieramy na rynku pracy.

Nie możemy niczego zagwarantować, ale sukces w tym obszarze to cel, do którego wszystko inne zostało dostosowane.

03. program mentoringowy

Po sukcesie na rynku pracy masz zapewnione wsparcie doświadczonego mentora, praktyka oczywiście.
W kluczowych momentach będziesz miał pomoc i dodatkową perspektywę osoby, która niejedno już widziała.

Nie zwlekaj!

Od dnia 14.04.2021 cena programu „Kopalnia Scrum Mastera” wzrasta.

obniżona cena tylko przez:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Zgłoszenia do tej edycji programu przyjmujemy do dnia 15.04.2021

Wszystkie pozostałe informacje o programie znajdziesz na stronie Kopalnia Scrum Mastera

WYŚLIJ SWOJE ZGŁOSZENIE

Wysyłając zgłoszenie przed 31 marca rezerwujesz sobie niższą cenę dołączenie do programu!

Telefon i miasto nie jest konieczne do kontaktu. Ale pomoże nam podczas krótkiej rozmowy poznać Twoje preferencje i dopasować Cię do właściwego rekrutera lub firmy.

Wybrane referencje

OPINIE NASZYCH UCZESTNIKÓW

"Szkolenie zakończyłem certyfikacją. Teraz jako Product Manager mam zawód płatny x4 w porównaniu z moim życiem wcześniej. To nie jest trudne. Gdy zrobiłem pierwszy krok, sprawy poszły do przodu."

opinia

Paweł Nachaj

Product Manager w ATIS

"Pracowałam jako konsultantka infolinii dla firmy IT. Skrypty zaczęły mnie nudzić: były zbyt przewidywalne… Postanowiłam zobaczyć jak to jest z drugiej strony i czy to jest dla mnie…"

opinia

Paulina Maruszeczko

Scrum Master w Elgito

"Robię w życiu różne rzeczy. Między innymi jestem ratownikiem medycznym. Dziś to trudne. Pomyślałem, że skoro radzę sobie z tym to czemu nie spróbować czegoś nowego? Zdobyłem dobrze płatny zawód."

opinia

Alan Słowik

Project Manager w Experto IT

POZNAJ SZCZEGÓŁY

AGENDA WARSZTATÓW

1. Kim jest Scrum Master?

Agile jako filozofia. Manifest: fakty, mity, obowiązki. Twoja rola w framework. Facylitacja i coaching. Wartości Scrum Master. Dalsza ścieżka kariery.

2. Zdarzenia, Artefakty, Role.

Skład zespołu Scrum Team. Wartość zdarzeń. Artefakty: listy i prezenty zespołu. Case study: dobre praktyki i panowanie nad kryzysem.

3. Metryki, Narzędzia, Wartości.

Dane: Velocity, Capacity. Zespół: Backlog Refinement. Praktyki: Burndown Chart. Wartości:   relacje z PO, zrozumienie DOD, zarządzanie EBM.

4. Facylitacja zespołu projektu.

Fundamenty EQ: emocje. Trójkąt komunikacyjny zespołu: role i powiązania. Budowanie autorytetu. Team spirit. Kreatywność czy efektywność zespołu? Strategie i narzędzia samodoskonalenia.

5. Dobre praktyki pracy z zespołem.

Pierwsze wrażenie czyli wejście w pracę zespołu. Budujesz wartościowy produkt. SM, development, strumień wartości w procesie end2end.   

6. Inteligencja emocjonalna Scrum.

Dostarczaj wartości. Niestandardowe spotkania.  Wymiana informacji z drugiego planu. Lider, który  daje możliwość rozwoju. Jak obserwować zespół.

7. Ryzyko w zwinnych projektach.

Kryzys jest naturalny. My zarządzamy ryzykiem. Ceremonia, plan wydań, wizualizacja i techniki integracji z Kanban. Zmiana z nieznanego w Swoje.

8. Zarządzanie interesariuszami.

Kluczowych interesariuszy jest więcej, niż nam się wydaje. Analiza satysfakcji. Angażowanie vs zarządzanie. Błędy poznawcze. Jak angażować w zmianę? Złoty krąg komunikacji a satysfakcja.

Najbliższa edycja startuje 30.04.2021

Profesjonalna Kadra

Doświadczeni Trenerzy

Grzegorz Szałajko

Grzegorz Szałajko

Trener Scrum Master

Doradca strategiczny i menedżer projektów, który chętnie dzieli się swoim międzynarodowym doświadczeniem podczas prowadzonych szkoleń, często współpracując bezpośrednio z kadrą zarządzającą.

Sylwia Dąbrowska

Sylwia Dąbrowska

Trener Scrum Master

Specjalista w treningu indywidualnych predyspozycji przekładających się na produktywność całych zespołów. Pracując z przedstawicielami ze świata biznesu czy sportu rozwija talenty managerów, zawodników i trenerów.

Marek Bugiel

Marek Bugiel

Trener Scrum Master

Manager posiadający wieloletnie doświadczenie w międzynarodowych projektach, obecnie zarządzający technologicznym software house. Praktyk w dziedzinie zarządzania organizacją oraz budowania zespołów.

Mirosław Dąbrowski

Mirosław Dąbrowski

Trener Scrum Master

Doświadczony przedsiębiorca, Agile coach specjalizujący się w transformacjach na poziomie zespołów oraz całych organizacji. Przedstawia narzędzia zarządzania zmianą i pomaga managerom w obszarach rozwoju kompetencji miękkich.

Profesjonalna Kadra

Mentorzy Kopalni Biznesu

>> czytaj więcej <<Akredytowany Professional Scrum Trenerem w Scrum.org. Prowadzi szkolenia w zakresie Transformacji Agile i Scrum oraz audyty w organizacjach. Mentorka gromadząca sporą publiczność na konferencjach, warsztatach i meet-upach.

20 lat doświadczenia, w tym 15 w IT i środowiskach zwinnych. Prowadzi kanał na YouTube „Agile In The Spotlight” dedykowany Scrum Masterom, Agile Leaderom budującym swoje zespoły, Product Ownerom dostarczającym więcej wartości w swoich produktach i ogólnie pojętym Business Agility.

Na jej blogu możecie poczytać o Agile transformacji, transparencji, Agile Leadershipingu a także Evidence-Based Management. Artykuły anglojęzyczne są inne niż polskie, warto obejrzeć oba blogi.

Magdalena Firlit

Professional Scrum Trainer

         

>> czytaj więcej <<Akredytowany Trener Kanban, praktyk zarządzania i efektywnej organizacji pracy. 15-letnie międzynarodowym doświadczeniem w produktach i usługach cyfrowych, wdrażaniu zwinności dla działów marketingu, designu i sprzedaży. Człowiek z innej bajki, bo z wykształcenia biotechnolog.

Posiada tytuł Certified Scrum Professional (CSP-SM, CSP-PO) oraz akredytację Kanban University jako trener Metody Kanban. Dzięki skutecznym i udokumentowanym transformacjom organizacji uzyskał tytuł akredytowanego coacha (KCP) i konsultanta (AKC). Ponieważ lubi dzielić się wiedzą, założył społeczności Lean Coffee w Berlinie i Wrocławiu. W Berlinie wykłada na CODE University.

Z sentymentu do przeszłości związanej z dziennikarstwem prowadzi jedyny polski podcast poświęcony Kanbanowi – Kanban przy kawie.

Radosław Orszewski

Akredytowany Trener Kanban

         

>> czytaj więcej <<Jako Scrum Master najbardziej ceni sobie bycie z ludźmi i dla ludzi oraz kreatywność, którą ten zawód wyzwala. Obecnie dba o dobrą współpracę niemieckich właścicieli produktu i polskich zespołów deweloperskich w branży automotive. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej.

Wiedzę o świecie, ludziach i projektach poszerzała podczas licznych staży i stypendiów zagranicznych: na Uniwersytecie w Moguncji, Wiedniu, Madrycie i w Parlamencie Europejskim w Luksemburgu. Przed rozpoczęciem kariery członkini reprezentacji Polski na UNIS-UN International Students Conference w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku.

Certyfikowany Scrum Master (I i II), Product Owner i Agile PM. Dzieli się swoim doświadczeniem podczas wydarzeń branżowych, można ją też znaleźć na łamach Strefy PMI. Prywatnie żona i mama, pasjonatka górskich wędrówek, tańca i skoków narciarskich. Tak więc zwinne podejście do okoliczności i wymagań „klienta” ma w małym palcu.

Marta Soja

Scrum Master

 

>> czytaj więcej <<Mówiono o mnie „skuteczny, ale trudny”. Chyba przez wyjątkowo czujny bullshit detector. W równym stopniu, co nowoczesne techniki zarządzania, interesuje mnie psychologia i produktywność. Uważam, że dopiero połączenie tych trzech elementów pozwala skutecznie realizować projekty.

Chętnie opowiadam o tym na moim blogu oraz szkoleniach i konferencjach. Za swoje wystąpienia otrzymałem kilka nagród. Z zawodu jestem księgowym. Pierwszy projekt poprowadziłem w 2003 roku, a oprócz zarządzania projektami sprzedawałem je, analizowałem, programowałem, pisałem teksty reklamowe i zarządzałem produktem.

Prowadziłem firmę, pracowałem dla korporacji, MSP i startupów (w tym ponad rok w Holandii). Od 2015 roku przeszkoliłem kilkaset osób.

Igor Mróz

Konsultant Zarządzania

         

>> czytaj więcej <<Jestem związany z branżą IT od 12 lat kolejno jako programista, Scrum Master, trener a obecnie Agile Coach. Obecnie wspieram zespoły Santander Bank Polska. Wcześniej pracowałem dla Nokia, Gigaset ale i dla małych startupów: sendit.pl, bliskapaczka.pl. Dzięki tym doświadczeniom wiem, że nie ma idealnego sposobu na bycie zwinnym a każda organizacja musi znaleźć swoją własną ścieżkę podejścia zwinnego w zależności od kontekstu organizacji.

LIDER. Jestem przełożonym 5 świetnych Agile Coachów. Codziennie uczę się jak być lepszym liderem. MEDIATOR. Zdeklarowany ambasador Nonviolent Communication: nawet największe konflikty da się zakończyć w atmosferze wzajemnego zrozumienia. DEVELOPER, którym kiedyś byłem (dobre praktyki inżynierskie) do dziś pomagają mi być konkretnym partnerem w rozmowach z zespołami. TRENER czyli biegłość w przemówieniach publicznych i skutecznym przekazywaniu wiedzy. PODCASTER: wraz z Piotrem Wieczerzakiem współtworzymy „Leaders Talk”.

Tomasz Feliksik

Agile Coach

    

>> czytaj więcej <<Jakub Drzazga jest certyfikowanym trenerem Scrum.org oraz Kanban University. Posiada doświadczenie z najróżniejszych obszarów powiązanych z projektami IT. Obecnie robi to co lubi najbardziej: jest konsultantem i szkoleniowcem.

Od wielu lat pomaga rozwiązywać najróżniejsze problemy organizacjom począwszy od startupów na korporacjach kończąc. Gdy wymaga tego sytuacja dołącza do projektu i pomaga wyprowadzić go z krytycznej sytuacji. Nie akceptuje kosmetycznych zmian i podążania za projektową modą. Jeżeli pomaga wdrażać w organizacji Kanbana albo Scruma to tylko po to aby wytwarzano lepsze oprogramowanie spełniające oczekiwania i potrzeby użytkowników.

Kuba jest również youtuberem i w jego poradach znajdziecie wiele praktycznych wskazówek:

Jakub Drzazga

Professional Scrum Trainer

       

>> czytaj więcej <<Profesjonalny Scrum Product Owner (PSPO), Agile Coach, certyfikowany Project Manager (PRINCE2, PMBoK CAPM, ITIL) z blisko 20-letnią praktyką. PM branży IT przy wytwarzaniu oprogramowania (8 lat), marketing (6 lat), HR (10 lat), konsultant, trener i coach (5 lat).

Współpracowała zarówno z małymi starupami, wielkimi korporacjami, NGO czy Ministerstwem Cyfryzacji. Usprawniała procesy w międzynarodowych koncernach, rozwijała produkty big data, e-commerce, wdrażała systemy informatyczne dla setek tysięcy użytkowników, kształciła umiejętności miękkie kadry m.in. praktyki komunikacji bez przemocy (NVC) dla: IBM, Novartis, Nokia, Samsung, HP, HTC, LG, Volvo, Bombardier, Divante, Limango, Way Funky, Danfoss, w tym ponad dwa lata w USA, kilka miesięcy w Chinach, Szwajcarii, Włoszech i Niemczech.

Wymienność ról (Product Owner, Project Manager, Scrum Master i Tester) dała jej unikalną perspektywę i doświadczenie. Zarządzanie Projektami, Digital Marketing, Leadership & Coaching, HR Management i Socjologia to fakultety zdobyte na Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Ekonomicznej, Wyższej Szkole Europejskiej, Wyższej Szkole Bankowej oraz kuźni liderów i coachów Adventure for Thought.

Sylwia Wysocka

Agile Coach