Sylwia Wysocka

Sylwia Wysocka

Agile Coach

Profesjonalny Scrum Product Owner (PSPO), Agile Coach, certyfikowany Project Manager (PRINCE2, PMBoK CAPM, ITIL) z ponad 19-letnią praktyką, w tym jako PM w branży IT przy wytwarzaniu oprogramowania (ponad 8 lat), w marketingu (6 lat), HR (10 lat), a także jako konsultant, trener i coach (5 lat).
Współpracując zarówno z największymi korporacjami, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, jaki i start-upami, prowadziła dotąd wiele mocno zróżnicowanych projektów usprawniających złożone procesy w międzynarodowych koncernach, wprowadzających na rynek nowe produkty i usługi, podnoszące ich jakość, zwiększające ROI, czy choćby rozwijające personalnie kadrę poprzez coaching i kształcenie miękkich umiejętności. Bez względu na aktualną rolę, zawsze jednocześnie wspiera kadrę w rozwoju jej umiejętności liderskich i w praktykowaniu komunikacji bez przemocy (NVC), która bezpośrednio przekłada się na produktywność zarówno jednostek, jak i całych zespołów.

Pracowała przy wdrażaniu systemów informatycznych dla setek tysięcy użytkowników, dla których przygotowywała także szkolenia wprowadzające i materiały edukacyjne. Była odpowiedzialna za cały proces komunikacji w kilkuletnich, międzynarodowych projektach. Rozwijała start-up i produkty big data oraz e-commerce jako Product Owner, Project Manager, Scrum Master i Tester jednocześnie, dlatego rozumie, że zwinność każdej organizacji manifestuje się inaczej, zależnie od jej kontekstu. Za najbardziej satysfakcjonującą spośród efektywnych uznaje metodykę Agile, która pozwala elastycznie i na bieżąco optymalizować projekt w trakcie jego wykonywania.
Współpracowała dotąd m.in. z: IBM, Novartis, Nokia, Samsung, HP, HTC, LG, Volvo Polska, Bombardier Transportation, Divante, Limango, Way Funky, Danfoss, w tym ponad dwa lata w USA, kilka miesięcy w Chinach, Szwajcarii, Włoszech i Niemczech.

Studiowała Zarządzanie Projektami, Digital Marketing, Leadership & Coaching, HR Management oraz Socjologię na Uniwersytecie Wrocławskim, Ekonomicznym, krakowskiej Wyższej Szkole Europejskiej im. J. Tischnera, w Wyższej Szkole Bankowej oraz kuźni liderów i coachów Adventure for Thought.
Pasjonatka rozwoju wewnętrznego, podróży, tańca i kinematografii.