ZOSTAW KOMENTARZ

Napisz komentarz

Musisz być zalogowany, aby brać udział w dyskusji.

Kopalnia Biznesu

Projekty      /      Produkty      /      Zwinne zespoły

Kopalnia Biznesu

OTWARTE

WARSZTATY

Stakeholder mapping – dlaczego tak ważne jest namierzenie kluczowych interesariuszy
Data: 28.02 GODZ 20:00
Piotr Kuczyński
Agile Coach
W swojej ponad 10 letniej karierze poznał wiele kontekstów pracując m.in w branży finansowej i e-commerce. Posiada szeroką wiedzę z zakresu Agile , Lean, Six Sigma i chętnie wykorzystuje ją w praktyce. Uzdolniony facylitator oraz trener, potrafi stworzyć pozytywne środowisko do przyswajania wiedzy i praktycznego jej zastosowania. Od kilku lat zaangażowany we współtworzenie społeczności i facylitację Agile Coach Camp Poland czyli regularnego spotkania wyjazdowego praktyków Agile.
Piotr Kuczyński
Agile Coach
W swojej ponad 10 letniej karierze poznał wiele kontekstów pracując m.in w branży finansowej i e-commerce. Posiada szeroką wiedzę z zakresu Agile , Lean, Six Sigma i chętnie wykorzystuje ją w praktyce. Uzdolniony facylitator oraz trener, potrafi stworzyć pozytywne środowisko do przyswajania wiedzy i praktycznego jej zastosowania. Od kilku lat zaangażowany we współtworzenie społeczności i facylitację Agile Coach Camp Poland czyli regularnego spotkania wyjazdowego praktyków Agile.

CZEGO SIĘ
DOWIESZ

CZEGO SIĘ DOWIESZ

PODCZAS

FEDROWANIA

DOWIESZ SIĘ:

Najpierw ich namierzyć
W jaki sposób przeanalizować otoczenie najważniejszych grup i osób?
Potem zaplanować działania
Skoro masz ich na talerzu to jak przejść do wartościowych aktywności?
Następnie ich zaangażować
Dlaczego deklaracja często różni się od działań? Jak ją minimalizować?
Żeby z najważniejszymi współpracować
Czym musisz dysponować przygotowując się do ważnej rozmowy z interesariuszem?
Mapowanie Interesariuszy

Cześć! Witaj w Kopalni Biznesu, miejscu, gdzie zarządzanie projektami i produktami to nasza druga natura.

Dzisiaj chcemy Cię wprowadzić w świat mapowania interesariuszy, narzędzia, które może usprawnić Twoje podejście do zarządzania i komunikacji w zespole. Ale zanim zaczniemy, pamiętaj, że działamy tu „bez kija w dupie” i zawsze jesteśmy otwarci na nowe pomysły. Na otwartym warsztacie pracujemy w grupach i dzięki temu wymieniamy się doświadczeniem – mówimy na to – fedrowanie!

Dlaczego mapowanie interesariuszy jest ważne?

Mapowanie interesariuszy to narzędzie, które każdy Scrum Master, Product Owner czy Project Manager powinien znać jak własną kieszeń. Dlaczego? Bo to narzędzie pozwala zrozumieć, kto jest zainteresowany sukcesem Twojego produktu i jak można z nimi efektywnie komunikować się.

Jak zacząć?

Krok 1: Zgromadzenie ludzi

Na początek potrzebujesz zgromadzić odpowiednie osoby w jednym miejscu. Może to być zespół, Product Owner, a nawet ktoś z najbliższej okolicy. Celem jest wygenerowanie jak największej liczby osób, grup, które mogą mieć wpływ na Twój produkt.

Krok 2: Macierz wpływu

Kiedy już masz listę, czas na macierz wpływu. Na osi Y umieszczamy „Władzę”, a na osi X „Zainteresowanie”. Każdy z interesariuszy zostaje umieszczony w jednym z czterech kwadrantów: wysokie zaangażowanie/wysoka władza, niskie zaangażowanie/wysoka władza, itd.

Krok 3: Dyskusja

Po umieszczeniu wszystkich na macierzy, czas na dyskusję. Czy wszyscy są zgodni co do pozycji interesariuszy? Może ktoś ma większy wpływ, niż się wydawało? To jest czas, żeby to wyjaśnić.

Krok 4: Eksperymenty

Ostatni krok to eksperymenty. Co by się stało, gdybyśmy zwiększyli wpływ jednej z grup? Jak to wpłynęłoby na nasz produkt? To czas na brainstorming i myślenie „poza pudłem”.

Dobre praktyki

  1. Rozbijanie Grup: Jeżeli zauważysz, że pewna grupa interesariuszy jest zbyt ogólna, podziel ją na mniejsze jednostki.
  2. Identyfikacja Wpływu: Nie polegaj tylko na hierarchii korporacyjnej. Zastanów się, kto rzeczywiście ma wpływ na Twój produkt.
  3. Komunikacja: Ustal, jak i kiedy będziesz komunikować się z różnymi grupami interesariuszy.

 

WARSZTAT

JAK WYGLĄDA

WARSZTAT?

15 min

Wprowadzenie do tematu – żebyśmy mieli wspólne zrozumienie celu

45 min

Warsztaty w grupach – tutaj nie wystarczy być biernym uczestnikiem

30 min

Omówienie wyników – podsumowanie najlepszych praktyk + Q&A 

PYTANIE DO CIEBIE

HIPOTEZA

Niewielu managerów inwestuje czas w grupowanie interesariuszy i planowanie działań- częściej jest to reaktywny sposób pracy.

brain

WSZYSTKIE

MATERIAŁY

Uzyskaj dostęp do zweryfikowanej wiedzy i narzędzi

OPINIE 

ABSOLWENTÓW

Jednym słowem rewelacja! Potężna dawka wiedzy i ćwiczeń z konkretnymi narzędziami. Mimo formy online bardzo interaktywnie, w świetnej atmosferze, bo w grupie szybko znaleźliśmy wspólny język. Dostałam wsparcie, którego szukałam i to nie tylko pod kątem wiedzy, ale też na rynku pracy i w przygotowaniach do spotkań rekrutacyjnych. Nie mogę się już doczekać spotkań z mentorem. Polecam!
Chcąc poszerzyć i uporządkować wiedzę z zakresu zarządzania projektami wzięłam udział w 3-miesię-cznych warsztatach zorganizowanych przez Kopalnie Biznesu. W mojej ocenie największą wartością warsztatów jest ich forma, czyli nastawienie na praktyczne ćwiczenie umiejętności pod okiem doświadczonych praktyków. Mała grupa, w której odbywały się zajęcia sprzyjała efektywności kursu oraz nawiązywaniu relacji co sprawiło, że oprócz wymiaru edukacyjnego była to świetna zabawa. Poznałam fajnych, ciekawych ludzi, dowiedziałam się sporo o projektach - to dobrze spędzony czas.
Zanim poznałem Kopalnię Biznesu pracowałem jako ratownik medyczny. Chciałem coś zmienić i znaleźć pracę, która pozwoli mi się realizować na wszystkich polach. Dzięki warsztatom na Kopalni Biznesu najpierw poukładałem wiedzę o Scrum, a następnie pomogli mi znaleźć pierwszą pracę w IT. Nie zastanawiaj się nawet czy warto się zgłosić na konsultację HR i dać sobie szansę. Polecam!
Uczestniczyłem w warsztatach dla początkującego Product Ownera i mogę z czystą przyjemnością przyznać, że niczego nie żałuję 😉 Szkolenie było prowadzone w niezwykle przyjaznej atmosferze z grupą ludzi entuzjastycznie nastawionych do tematu. Prowadzący są specjalistami w swojej dziedzinie - dzielą się swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem, pozostawiając też dużo miejsca na pracę warsztatową i wspólną dyskusję. Poza tym na pewno wykorzystam zdobyte informacje i zapoznane narzędzia w przyszłej pracy.
Program Kopalni Biznesu Product Ownera pomógł mi w metodyczny sposób ułożyć wiedzę którą już miałem, ale przede wszystkim też zdobyć nową. Możliwość odbywania zajęć z gronem uznanych ekspertów o szerokim wachlarzu doświadczeń, zdecydowanie zwiększyła wartość tych zajęć, bo dzięki temu nie opierały się one tylko na książkowej wiedzy. Dużą wartością programu była niemalże natychmiastowa reakcja na feedback uczestników, aby nawet w locie dostosowywać zajęcia do potrzeb grupy.
No nie wiem, nie wiem... ...co mnie bardziej zachwyciło na tym szkoleniu: ekipa, z którą dane mi było pracować, czy prowadzący. Wiem za to, że samo szkolenie mnie zaskoczyło. Moje postrzeganie Project Managera zostało stłamszone, zdeptane i wyrzucone do kosza. Dzięki temu wiem, że żadne super skille nie zastąpią umiejętności budowania relacji, drążenia* i zadawania właściwych pytań. Brać i wprowadzać w życie! *Można też fedrować, byle tylko dostać się do złotego środka odwiecznego pytania: WHY?
Brałem udział w warsztatach dla Project Managerów i gorąco je polecam. Tematy kursu są dobrze wybrane - jest to co najbardziej przydatne. Wartość kursu zwiększają też jego prowadzący, osoby z wieloletnią praktyką i potrafiący swoją wiedzę przekazać w interesujący sposób. Dla mnie to były profesjonalnie przygotowane warsztaty, praca grupowa była bardzo motywująca i inspirująca a wiedzę zdobytą wykorzystałem bardzo szybko już w procesie rekrutacji.
Kopalnia Scrum Mastera to nie tylko program dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze Scrum. To miejsce gdzie rozwijasz swoje kompetencje, poznajesz swój potencjał i spędzasz intensywny czas z praktykami, którzy mają prawdziwą pasje nauczania. Znalazłam pracę Scrum Mastera, która łączy się z moim wcześniejszym doświadczeniem. Program mentoringowy pozwolił mi szybciej wejść w nowe obowiązki i poczuć, że mam ciągłe wsparcie kogoś doświadczonego.
Kopalnia Scrum Mastera to nie tylko świetne materiały i ogrom merytorycznej wiedzy, ale przede wszystkim ludzie. Wszelkie interakcje podczas naszych spotkań, ale i poza nimi były (i są!) warte udziału w programie. Mimo zakończenia szkolenia, wciąż mogę liczyć na wsparcie zarówno od członków grupy jak i Szymona oraz trenerów. Szkolenia z inteligencji emocjonalnej, zarządzania ryzykiem czy facylitacji wniosły chyba najwięcej do mojego rozwoju osobistego i spojrzenia na pracę Scrum Mastera. Polecam kontakt z Szymonem i jego ekipą Kopalni Biznesu!

Udział w Kopalni Biznesu zapewnił mi poznanie skutecznych i ciekawych narzędzi do pracy Scrum Mastera. Dodatkowo dzięki zaangażowaniu do projektu rewelacyjnych trenerów i dostałam nam kilof w postaci pakietu sprawdzonych narzędzi. Dodatkowo, co bardzo mocno cenię, dzięki kursowi stworzyłam networking z grupą wyjątkowo inspirujących pasjonatów zwinności.

Cały czas pozostajemy w kontakcie, przez co wspieramy się nawzajem w dążeniu do naszych celów i dzielimy się doświadczeniami - nie tylko biznesowymi.

WARSZTATY

3-MIESIĘCZNE

WARSZTATY Z

PRAKTYKAMI

ZAPISZ SIĘ NA

WARSZTAT

Uzyskaj dostęp do zweryfikowanej wiedzy i narzędzi

SPOTKANIA NA
ŻYWO

SPOTKANIA NA ŻYWO

EVENTY NA

ŻYWO

Piwo Między Projektami

Luźna atmosfera, pełna merytoryka i ciekawa agenda.

Dołącz do sesji Round Tables, czyli 2 godzinnych warsztatów w pod okiem eksperta w grupie maksymalnie 8 osób. Idealne połączenie wymiany wiedzy i networkingu między praktykami zarządzania. Zobacz więcej

Piwo Miedzy Projektami

Luźna atmosfera, pełna merytoryka i ciekawa agenda.

Dołącz do sesji Round Tables, czyli 2 godzinnych warsztatów w pod okiem eksperta w grupie maksymalnie 8 osób. Idealne połączenie wymiany wiedzy i networkingu między praktykami zarządzania. Zobacz więcej

Sprawdz dostepne daty

WIĘCEJ NIŻ

WARSZTATY

Kopalnia Biznesu to nie same szkolenia. To społeczność praktyków na każdym
poziomie wtajemniczenia zawodowego.

Warsztaty w liczbach

167

absolwentów
Kopalni Biznesu

6.1

6.1/7 ocena
zrealizowanych kursów

15

zrealizowanych
programów

poza warsztatami

5

5 lat organizowania spotkań praktyków na żywo pod nazwą Piwo Między Projektami

6

6 lat wspieramy firmy w doradztwie i dedykowanych szkoleniach

26

ekspertów praktyków współpracuje z nami realizując programy i doradztwo

NEWSLETTER

NEWSLETTER

TWOJE 12

MAILI W ROKU

01

Materiały

Sprawdzona wiedza od praktyków w formie wywiadów, webinarów, warsztatów

02

Narzędzia do pracy

Porady i instrukcje pokazujące zastosowanie sprawdzonych narzędzi

03

Wydarzenia

Wartościowe wydarzenia i eventy

04

Praca

Oferty pracy i doradztwo rekrutacyjne