wspieramy kompetencje dopasowane do biznesu

Szlifujemy Diamenty.
To Kopalnia Biznesu!
zobacz konkretne programybezpłatna konsultacja HR

Super Że tu jesteś. Zobacz jak działamy!

Łączymy rozwój
i rekrutację kompetencji.

Współpracując zwinnie z firmami, budujemy programy szkoleniowe, oparte o prawdziwe potrzeby rynku.

Rozwijamy konkretne specjalizacje. Wspieramy obustronne dopasowanie: Pracodawcy i Kandydata.

Szukamy ludzi z potencjałem, którym pomożemy profesjonalnie rozwijać karierę zawodową.

Rozwijaj Potrzebne Umiejętności

Przemyślane programy realizowane przez praktyków. Znajdź Swoją specjalizację.

Tempo i kierunek rozwoju zawodowego zależy od wielu aspektów, oczywiście nie zapominając o szczęściu.

Niektóre są zależne od nas samych – motywacja, postawa, kompetencje. Część jest odpowiedzialnością pracodawcy – warunki pracy, kultura organizacji, pozostali pracownicy.

Dlatego trzeba patrzeć całościowo i dopasowywać nie tylko kompetencje, ale też charakter i osobowość.

W rozwoju kompetencji pomoże zespół praktyków, a doradcy HR zadbają o jak najlepsze połączenie.
Praca zajmuje nam sporą część dorosłego życia, dlatego warto się realizować i rozwijać – to przynosi ogromną satysfakcję.

Współpraca w Kopalni Biznesu

Co mówią absolwenci?

Alan Słowik

Ostatnie pięć spędziłem w karetce jako ratownik medyczny, co dało mi doświadczenie, którego nigdy nie zapomnę. Chciałem coś zmienić, a znalezienie pierwszej pracy w IT, którym się pasjonuję jest...

Małgorzata Złydasik

Jednym słowem - rewelacja! Potężna dawka wiedzy w formie interaktywnych warsztatów. Bardzo wysoko oceniam poziom merytoryczny szkolenia oraz materiały dodatkowe. Prowadzący, w sposób profesjonalny,...

Katarzyna Lewczuk-Obrok

Agile i Scrum- te słowa pojawiły się w moim planie rozwojowym już kilka lat temu. Uczestniczyłam w szkoleniach, zdałam certyfikat PSM1, ale cały czas czegoś brakowało. Jako HR-owiec nie czułam, że...

Magdalena Gałaj

Program bardzo mocno stawia na praktyczne aspekty pracy Scrum Mastera. Uczestnictwo dodało mi skrzydeł i pozwoliło poszerzyć horyzonty. Nie tylko warsztaty i wiedza, którą dostałam, czy narzędzia,...

Ada Wojda

Kopalnia Scrum Mastera” to nie tylko program dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze Scrum. To miejsce gdzie rozwijasz swoje kompetencje, poznajesz swój potencjał i spędzasz intensywny czas...

Anna Jaworska

Świat Agile’a pochłonął mnie już wiele lat temu. Poznałam siłę prawdziwej współpracy zespołu i wartości, które agile ze sobą przynosi. Zapragnęłam jednak wejść głębiej i odkryć świat IT. Dzięki...

Alan Słowik

Alan Słowik

Alan Słowik

Project Manager w MOONBITE

Ostatnie pięć spędziłem w karetce jako ratownik medyczny, co dało mi doświadczenie, którego nigdy nie zapomnę.

Chciałem coś zmienić, a znalezienie pierwszej pracy w IT, którym się pasjonuję jest trudne. Dlatego wsparcie jakie dostałem od Kopalni Biznesu bardzo doceniam i polecam. Przed kursem znałem podstawy Scrum i miałem PSMI, ale warsztaty pozwoliły mi spojrzeć na framework z innej perspektywy i wymienić się doświadczeniem z fantastyczną grupą. Już podczas kursu dostałem rekomendacje na rozmowy rekrutacyjne wraz z mentoringiem do ciekawych firm.

Zdobyłem pierwszą pracę w IT, a teraz współpracuję z zespołem developerów nad usprawnieniami w projektach. Nie czekaj i zgłoś się na konsultacje HR, ja też zacząłem od wysłania zgłoszenia! W pełni polecam.

Małgorzata Złydasik

Małgorzata Złydasik

Małgorzata Złydasik

Scrum Master

Jednym słowem – rewelacja! Potężna dawka wiedzy w formie interaktywnych warsztatów. Bardzo wysoko oceniam poziom merytoryczny szkolenia oraz materiały dodatkowe. Prowadzący, w sposób profesjonalny, a jednocześnie bardzo przystępny omawiali zagadnienia teoretyczne wraz z praktycznym zastosowaniem.

Wyrazy uznania należą się także za dyspozycyjność trenerów, organizację techniczną oraz profesjonalną koordynację. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tak fantastycznym kursie, pogłębić swoją wiedzę, poznać praktyczne rozwiązania, przydatne narzędzia w roli Scrum Mastera, co zwiększyło moje szanse na znalezienie wymarzonej pracy w branży IT.

Bardzo inspirujące warsztaty – polecam wszystkim głodnym wiedzy, myślącym o pracy Scrum Mastera czy chcącym poznać przydatne narzędzia i doświadczonych ekspertów. Teraz współpraca z mentorem i możliwość szybszego uczenia się najlepszych zwinnych praktyk.

Katarzyna Lewczuk-Obrok

Katarzyna Lewczuk-Obrok

Katarzyna Lewczuk-Obrok

People Operations Manager

Agile i Scrum- te słowa pojawiły się w moim planie rozwojowym już kilka lat temu. Uczestniczyłam w szkoleniach, zdałam certyfikat PSM1, ale cały czas czegoś brakowało.

Jako HR-owiec nie czułam, że chcę drastycznie zmieniać ścieżkę kariery. Wiedziałam jednak, że chciałabym poznać praktyczną perspektywę pracy w środowisku zwinnym, aby przygotowywać siebie, swój obszar działania a także ludzi, których staram się rozwijać, do pracy w innym podejściu.

Warsztaty w Kopalni Scrum Mastera zrealizowały moją potrzebę w 200%. Ogromna dawka wiedzy, doświadczeń i narzędzi przekazana przez najlepszych ekspertów. Fantastyczna grupa, pełna wsparcia, motywacji i pozytywnej energii.

Organizacja na najwyższym poziomie i co dla mnie bardzo istotne mnóstwo aktywności dodatkowych, które mimo zakończenia głównej części programu cały czas inspirują i napędzają do dalszego rozwoju! Polecam!

Magdalena Gałaj

Magdalena Gałaj

Magdalena Gałaj

Scrum Master

Program bardzo mocno stawia na praktyczne aspekty pracy Scrum Mastera. Uczestnictwo dodało mi skrzydeł i pozwoliło poszerzyć horyzonty. Nie tylko warsztaty i wiedza, którą dostałam, czy narzędzia, które przećwiczyłam i tytuły książek, które czekają na przeczytanie.
Przede wszystkim chodzi o społeczność Kopalni Biznesu – uczestników, prowadzących i organizatorów oraz masę dodatkowych możliwości, o których nie przeczytacie na stronie. To oni sprawiają potwierdzają przekonanie, że jesteś w odpowiednim miejscu. Profesjonalne wsparcie na rynku pracy przyniosło oczekiwany efekt.

Po znalezieniu pracy, czekam na współpracę z mentorem. Jestem pewna, że doda mi pewności siebie, bo chcę być wsparciem dla zespołu od samego początku mojej pracy w roli Scrum Mastera.

Ada Wojda

Ada Wojda

Ada Wojda

Scrum Master

Kopalnia Scrum Mastera” to nie tylko program dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze Scrum. To miejsce gdzie rozwijasz swoje kompetencje, poznajesz swój potencjał i spędzasz intensywny czas z praktykami, którzy mają prawdziwą pasje nauczania.

Dzięki kursowi poznałam, świetną grupę inspirujących ludzi. Wspólne rozwiązywanie study-case i czerpanie z wiedzy również od uczestników naprawdę było dla mnie cennym doświadczeniem.
Zajęcia były staranie przygotowanie, a prowadzący mieli dopięte wszystko na ostatni guzik. Atmosfera była nie do opisania :).Dla mnie to jeden z lepszych punktów programu. Zaangażowanie wykładowców.

Oprócz zajęć warto wspomnieć o mentoringu. Od początku liczyłam na wsparcie w tym temacie i się nie zawiodłam. Współpraca z mentorem (Tomasz Feliksik) pozwala mi rozwinąć się w nowej pracy na stanowisku Scrum Mastera oraz z większą pewnością podejść do pracy z zespołem. Szymon nasz główny opiekun, zawsze jest zawsze dostępny dla uczestników. Służy swoją radą i wspiera przy podejmowaniu decyzji zawodowych.

Jestem przekonana, że każdy w programie znajdzie coś dla siebie. Jeśli cenisz sobie praktyczne doświadczenie oraz lubisz poszerzać swoje horyzonty to miejsce dla Ciebie! Polecam.

Anna Jaworska

Anna Jaworska

Anna Jaworska

Scrum Master

Świat Agile’a pochłonął mnie już wiele lat temu. Poznałam siłę prawdziwej współpracy zespołu i wartości, które agile ze sobą przynosi. Zapragnęłam jednak wejść głębiej i odkryć świat IT.

Dzięki warsztatom w Kopalni Scrum Mastera poznałam wspaniałych ludzi, którzy otworzyli przede mną zamknięte dotychczas drzwi do „nowego świata”. Mnóstwo inspiracji, książek, niekończących się
dyskusji i przydatnych w pracy narzędzi okraszonych mega fantastyczną atmosferą i otwartością innych uczestników szkolenia.
Miałam okazję doświadczyć współpracy z najlepszymi z najlepszych – praktykami, którzy dzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Prawdziwe historie z życia SM w IT rozpalały moją wyobraźnię,
kreowały obrazy mojej przyszłej rzeczywistości. Rzeczywistości, która stała się faktem.

Spełniło się moje największe marzenie. Jestem Scrum Masterem w IT w świecie, który stworzyłam w swojej głowie podczas warsztatów
w Kopalni Scrum Mastera. Bardzo Wam je polecam!

Project manager

Zarządzanie projektami to umiejętność koordynacji wielu osób i realizacji celów w określonym czasie.

 Osoba odpowiedzialna za efekt końcowy powinna łączyć wiedzę i umiejętności współpracy z ludźmi.

Kim jest skuteczny PM?

Asertywny, pomocny, wymagający, ale po pracy chcecie razem iść na piwo…

Jak dowozić realizowane projekty?

SCRUM MASTER

 Zwinne zespoły potrafią szybko reagować na pojawiające się zmiany.

Kompetencje Scrum Mastera pozwalają specjalistom skupić się na rozwijaniu produktu, wiedząc, że mają wsparcie osoby patrzącej z innej perspektywy.

Jak pracuje SM?

Blisko zespołu, wspierając proces, mając oczy dookoła głowy… ale bez niańczenia. 

Jak usprawniać sposób pracy?

Product Leader

Rozwój produktów to przemyślana strategia, cierpliwość w jej realizacji oraz słuchanie informacji zwrotnych.

Liderzy produktów pracują z zespołem, ale też zarządzają realizacją celów. Stoją za sukcesem biznesowym.

Jak współpracuje PL?

Uważnie słucha zespołu, szefa, klienta i dostawców…         i strategicznie decyzje!

Jak budować wartościowe produkty?

Konsultacja HR

 Podejmowanie decyzji zawodowych…

Problem rekrutacji konkretnego specjalisty…

To bardzo indywidualny temat. 

Dlatego bez względu na to, po której stronie tego procesu się znajdujesz, dodatkowe informacje, wskazówki, będą bardzo przydatne.

Umówmy się na 30 minut rozmowy.
Pozwól nam dowiedzieć się więcej.

 

Co wydobywamy i szlifujemy?

Potencjał i Kompetencje…

 

Dzisiejsze czasy wymagają nowego spojrzenia na rozwój kariery zawodowej.

Chodzi nie tylko o umiejętności, które można stosunkowo szybko rozwinąć, ale również o dopasowanie pomiędzy pracodawcą i pracownikiem.

Możliwa współpraca na Kopalni:

01. zgłoszenie
02. konsultacja HR
03. nawiązanie współpracy
04. specjalistyczne warsztaty
05. wsparcie na rynku pracy
06. dopasowanie
07. program mentoringowy
08. dalsza współpraca.

Praktycy

 

Wiedza i teoria jest dostępna w wielu miejscach. Prawdziwa wartość narzędzi drzemie w ich dobrym zastosowaniu i efektach, które mogą pokazać tylko praktycy.

Programy

 

Realizowane programy są zbudowane w oparciu o współpracę z firmami, dlatego kształcimy kompetencje, które są poszukiwane przez biznes.

Rynek Pracy

Nasi absolwenci dostają certyfikat i rekomendacje oraz aktywne wsparcie na rynku pracy wraz z programem mentoringowym!

Dopasowanie

Zamieniamy potencjał i determinację w dopasowanie do konkretnego pracodawcy, nie tylko pod kątem kompetencji, ale również charakteru!

Poznaj przewodników Kopalni

Program mentoringowy

Magdalena Firlit

Magdalena Firlit

Akredytowany Professional Scrum Trenerem w Scrum.org. Prowadzi szkolenia w zakresie Transformacji Agile i Scrum oraz audyty w...

czytaj dalej
Sylwia Dąbrowska

Sylwia Dąbrowska

Specjalista w treningu indywidualnych predyspozycji przekładających się na produktywność całych zespołów. Pracuje z...

czytaj dalej
Marta Soja

Marta Soja

Jako Scrum Master najbardziej ceni sobie bycie z ludźmi i dla ludzi oraz kreatywność, którą ten zawód wyzwala. Obecnie dba o...

czytaj dalej
Radosław Orszewski

Radosław Orszewski

Akredytowany Trener Kanban, praktyk zarządzania i efektywnej organizacji pracy. 15-letnie międzynarodowym doświadczeniem w...

czytaj dalej
Marek Bugiel

Marek Bugiel

Manager posiadający wieloletnie doświadczenie w międzynarodowych projektach, obecnie zarządzający technologicznym software...

czytaj dalej
Jakub Drzazga

Jakub Drzazga

Jakub Drzazga jest certyfikowanym trenerem Scrum.org oraz Kanban University. Posiada doświadczenie z najróżniejszych obszarów...

czytaj dalej
Ewelina Wyspiańska

Ewelina Wyspiańska

Jestem żywym przykładem, że chcieć to móc. Dzięki wytrwałości i pracy przeszłam do świata IT, pełniąc wcześniej rolę rekruterki...

czytaj dalej
Igor Mróz

Igor Mróz

Mówiono o mnie „skuteczny, ale trudny”. Chyba przez wyjątkowo czujny bullshit detector. W równym stopniu, co nowoczesne techniki...

czytaj dalej
Sylwia Wysocka

Sylwia Wysocka

Profesjonalny Scrum Product Owner (PSPO), Agile Coach, certyfikowany Project Manager (PRINCE2, PMBoK CAPM, ITIL) z ponad...

czytaj dalej
Tomasz Feliksik

Tomasz Feliksik

Jestem związany z branżą IT od 12 lat kolejno jako programista, Scrum Master, trener a obecnie Agile Coach. Obecnie wspieram...

czytaj dalej
Paweł Bochnowski

Paweł Bochnowski

Ekspert w zakresie wdrażania zmian i zarządzania zespołami nie tylko w dużych korporacjach. Podczas warsztatów uwielbia dzielić...

czytaj dalej

Magdalena Firlit

Magdalena Firlit

Magdalena Firlit

Professional Scrum Trainer

Akredytowany Professional Scrum Trenerem w Scrum.org. Prowadzi szkolenia w zakresie Transformacji Agile i Scrum oraz audyty w organizacjach. Mentorka gromadząca sporą publiczność na konferencjach i meet-upach.

20 lat doświadczenia, w tym 15 w IT i środowiskach zwinnych. Prowadzi kanał na YouTube „Agile In The Spotlight” dedykowany Scrum Masterom, Agile Leaderom budującym swoje zespoły, Product Ownerom dostarczającym więcej wartości w swoich produktach i ogólnie pojętym Business Agility

Na jej blogu możecie poczytać o Agile transformacji, transparencji, Agile Leadershipingu a także Evidence-Based Management. Artykuły anglojęzyczne są inne niż polskie, warto obejrzeć oba blogi.

Sylwia Dąbrowska

Sylwia Dąbrowska

Sylwia Dąbrowska

Ekspert Indeed

Specjalista w treningu indywidualnych predyspozycji przekładających się na produktywność całych zespołów. Pracuje z przedstawicielami ze świata biznesu i sportu, rozwijając talenty managerów oraz zawodników i trenerów. Pokazuje wartość dobrej komunikacji oraz wpływ inteligencji emocjonalnej na osiągane wyniki.

Sylwia prowadząc konsultacje i szkolenia dla biznesu z nowoczesnych metod zarządzania, wykorzystuje wiedzę zdobytą również podczas zajęć ze sportowcami – zawodnikami oraz trenerami. Praca z przedstawicielami tych dwóch światów pozwala jej poszerzać doświadczenie o inny punkt widzenia. Specjalizuje się w obszarach inteligencji emocjonalnej oraz facylitacji, pokazuje managerom jak dzięki tym kompetencjom mogą lepiej zarządzać pracą innych.

Jest certyfikowanym moderatorem Design Thinking oraz Mind Sonar, które połączone ze sobą dają nie tylko lepszą wiedzę o produkcie, ale też jego użytkownikach oraz członkach zespołu projektowego. W szkoleniach i projektach doradczych wspiera budowanie atmosfery pracy, czyli kultury organizacji, którą uważa za jeden z najważniejszych czynników stojącym za sukcesami każdej firmy.

Od wielu lat współpracuje z przedstawicielami biznesu oraz zawodnikami ze świata sportu. Sylwia godzi ze sobą wiele obowiązków, nie tylko zawodowych, ale zawsze dobrą energią oraz nastawieniem dzieli się z ludźmi dookoła.

Marta Soja

Marta Soja

Marta Soja

Scrum Master

Jako Scrum Master najbardziej ceni sobie bycie z ludźmi i dla ludzi oraz kreatywność, którą ten zawód wyzwala. Obecnie dba o dobrą współpracę niemieckich właścicieli produktu i polskich zespołów deweloperskich w branży automotive.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej. Wiedzę o świecie, ludziach i projektach poszerzała podczas licznych staży i stypendiów zagranicznych: na Uniwersytecie w Moguncji, Wiedniu, Madrycie i w Parlamencie Europejskim w Luksemburgu. Przed rozpoczęciem kariery członkini reprezentacji Polski na UNIS-UN International Students Conference w siedzibie głównej ONZ w Nowym Jorku.
Certyfikowany Scrum Master (I i II), Product Owner i Agile PM. Dzieli się swoim doświadczeniem podczas wydarzeń branżowych, można ją też znaleźć na łamach Strefy PMI. Prywatnie żona i mama, pasjonatka górskich wędrówek, tańca i skoków narciarskich. Tak więc zwinne podejście do okoliczności i wymagań „klienta” ma w małym palcu.

Radosław Orszewski

Radosław Orszewski

Radosław Orszewski

Akredytowany Trener Kanban

Akredytowany Trener Kanban, praktyk zarządzania i efektywnej organizacji pracy. 15-letnie międzynarodowym doświadczeniem w produktach i usługach cyfrowych, wdrażaniu zwinności dla działów marketingu, designu i sprzedaży.

Człowiek z innej bajki, bo z wykształcenia biotechnolog. Posiada tytuł Certified Scrum Professional (CSP-SM, CSP-PO) oraz akredytację Kanban University jako trener Metody Kanban. Dzięki skutecznym i udokumentowanym transformacjom organizacji uzyskał tytuł akredytowanego coacha (KCP) i konsultanta (AKC). Ponieważ lubi dzielić się wiedzą, założył społeczności Lean Coffee w Berlinie i Wrocławiu. W Berlinie wykłada na CODE University.
Z sentymentu do przeszłości związanej z dziennikarstwem prowadzi jedyny polski podcast poświęcony Kanbanowi – Kanban przy kawie.

Marek Bugiel

Marek Bugiel

Marek Bugiel

Professional Scrum Trainer

Manager posiadający wieloletnie doświadczenie w międzynarodowych projektach, obecnie zarządzający technologicznym software house. Praktyk w dziedzinie zarządzania organizacją oraz budowania zespołów, w tematach zwinnych projektów i przywództwa wychodzący poza obszar IT. Mentor managerów na różnym etapie kariery,
 

Marek przeszedł bardzo ciekawą drogę od programisty, Scrum Mastera, poprzez project managera, managera liniowego, awansując również na delivery managera odpowiedzialnego za pracę wielu zespołów projektowych. Tak szerokie doświadczenie pomaga mu lepiej doradzać osobom na różnych stanowiskach w hierarchii oraz dokładniej tłumaczyć zagadnienia związane z zarządzaniem. Prowadzi szkolenia i doradza w zakresie zarządzania w tym również zarządzania projektami oraz wdrażania zwinnego podejścia i zarządzania zmianą.

Jeden z pierwszych licencjonowanych trenerów Management 3.0 w Polsce. Pokazuje jak można łączyć proste narzędzia i siłę współpracy zespołowej w realizacji celów biznesowych. W swojej karierze zawodowej Marek prowadził projekty między innymi dla największych niemieckich koncernów samochodowych. Miał tam możliwość być częścią organizacji z bardzo nowoczesnym podejściem do realizacji celów biznesowych i kultury zarządzania.

Od wielu lat współpracuje z managerami i jako mentor i pomaga im lepiej zrozumieć i docierać do swoich współpracowników. Wierzy, iż zmieniając siebie zmieniamy świat i zawsze woli coś naprawić, niż z góry spisać na straty. Dlatego w wolnym czasie lubi pomajsterkować i na przykład samodzielnie stworzyć system inteligentnego zarządzania swoim domem.

Jakub Drzazga

Jakub Drzazga

Jakub Drzazga

Professional Scrum Trainer

Jakub Drzazga jest certyfikowanym trenerem Scrum.org oraz Kanban University. Posiada doświadczenie z najróżniejszych obszarów powiązanych z projektami IT. Obecnie robi to co lubi najbardziej: jest konsultantem i szkoleniowcem.

Od wielu lat pomaga rozwiązywać najróżniejsze problemy organizacjom począwszy od startupów na korporacjach kończąc. Gdy wymaga tego sytuacja dołącza do projektu i pomaga wyprowadzić go z krytycznej sytuacji. Nie akceptuje kosmetycznych zmian i podążania za projektową modą. Jeżeli pomaga wdrażać w organizacji Kanbana albo Scruma to tylko po to aby wytwarzano lepsze oprogramowanie spełniające oczekiwania i potrzeby użytkowników.
Kuba jest również youtuberem i w jego poradach znajdziecie wiele praktycznych wskazówek.

Ewelina Wyspiańska

Ewelina Wyspiańska

Ewelina Wyspiańska

Scrum Master

Jestem żywym przykładem, że chcieć to móc. Dzięki wytrwałości i pracy przeszłam do świata IT, pełniąc wcześniej rolę rekruterki w dziale HR.

Obecnie doskonale czuję się w roli lidera służebnego. Miłością do Agile zaraziłam się kilka lata temu, kiedy to zaczęłam uczęszczać na lokalne meet-up’y i konferencje poświęcone tej tematyce. Teraz sama występuję na różnych wydarzeniach i chętnie dzielę się wiedzą oraz doświadczeniem. Nieustannie rozwijam się też jako coach.

Moją dewizą jest stwierdzenie, iż jacy jesteśmy dla świata, taki świat jest dla nas. Spełnienie daje mi pomaganie innym oraz działalność w Fundacji Gra o Sens.

Poza pracą pasjonuje mnie psychologia w zarządzaniu, taniec, rysowanie oraz cosplay.

Igor Mróz

Igor Mróz

Igor Mróz

Konsultant Zarządzania

Mówiono o mnie „skuteczny, ale trudny”. Chyba przez wyjątkowo czujny bullshit detector. W równym stopniu, co nowoczesne techniki zarządzania, interesuje mnie psychologia i produktywność. Połączenie tych trzech elementów pozwala skutecznie realizować projekty.

Chętnie opowiadam o tym na moim blogu oraz szkoleniach i konferencjach. Za swoje wystąpienia otrzymałem kilka nagród. Z zawodu jestem księgowym. Pierwszy projekt poprowadziłem w 2003 roku, a oprócz zarządzania projektami sprzedawałem je, analizowałem, programowałem, pisałem teksty reklamowe i zarządzałem produktem.
Prowadziłem firmę, pracowałem dla korporacji, MSP i startupów (w tym ponad rok w Holandii). Od 2015 roku przeszkoliłem kilkaset osób.

Sylwia Wysocka

Sylwia Wysocka

Sylwia Wysocka

Agile Coach

Profesjonalny Scrum Product Owner (PSPO), Agile Coach, certyfikowany Project Manager (PRINCE2, PMBoK CAPM, ITIL) z ponad 19-letnią praktyką, w tym jako PM w branży IT przy wytwarzaniu oprogramowania (ponad 8 lat), w marketingu (6 lat), HR (10 lat), a także jako konsultant, trener i coach (5 lat).
Współpracując zarówno z największymi korporacjami, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, jaki i start-upami, prowadziła dotąd wiele mocno zróżnicowanych projektów usprawniających złożone procesy w międzynarodowych koncernach, wprowadzających na rynek nowe produkty i usługi, podnoszące ich jakość, zwiększające ROI, czy choćby rozwijające personalnie kadrę poprzez coaching i kształcenie miękkich umiejętności. Bez względu na aktualną rolę, zawsze jednocześnie wspiera kadrę w rozwoju jej umiejętności liderskich i w praktykowaniu komunikacji bez przemocy (NVC), która bezpośrednio przekłada się na produktywność zarówno jednostek, jak i całych zespołów.

Pracowała przy wdrażaniu systemów informatycznych dla setek tysięcy użytkowników, dla których przygotowywała także szkolenia wprowadzające i materiały edukacyjne. Była odpowiedzialna za cały proces komunikacji w kilkuletnich, międzynarodowych projektach. Rozwijała start-up i produkty big data oraz e-commerce jako Product Owner, Project Manager, Scrum Master i Tester jednocześnie, dlatego rozumie, że zwinność każdej organizacji manifestuje się inaczej, zależnie od jej kontekstu. Za najbardziej satysfakcjonującą spośród efektywnych uznaje metodykę Agile, która pozwala elastycznie i na bieżąco optymalizować projekt w trakcie jego wykonywania.
Współpracowała dotąd m.in. z: IBM, Novartis, Nokia, Samsung, HP, HTC, LG, Volvo Polska, Bombardier Transportation, Divante, Limango, Way Funky, Danfoss, w tym ponad dwa lata w USA, kilka miesięcy w Chinach, Szwajcarii, Włoszech i Niemczech.

Studiowała Zarządzanie Projektami, Digital Marketing, Leadership & Coaching, HR Management oraz Socjologię na Uniwersytecie Wrocławskim, Ekonomicznym, krakowskiej Wyższej Szkole Europejskiej im. J. Tischnera, w Wyższej Szkole Bankowej oraz kuźni liderów i coachów Adventure for Thought.
Pasjonatka rozwoju wewnętrznego, podróży, tańca i kinematografii.

Tomasz Feliksik

Tomasz Feliksik

Tomasz Feliksik

Agile Coach

Jestem związany z branżą IT od 12 lat kolejno jako programista, Scrum Master, trener a obecnie Agile Coach. Obecnie wspieram zespoły Santander Bank Polska. Wcześniej pracowałem dla Nokia, Gigaset ale i dla małych startupów: sendit.pl, bliskapaczka.pl.

Dzięki tym doświadczeniom wiem, że nie ma idealnego sposobu na bycie zwinnym a każda organizacja musi znaleźć swoją własną ścieżkę podejścia zwinnego w zależności od kontekstu organizacji.
LIDER. Jestem przełożonym 5 świetnych Agile Coachów. Codziennie uczę się jak być lepszym liderem. MEDIATOR. Zdeklarowany ambasador Nonviolent Communication: nawet największe konflikty da się zakończyć w atmosferze wzajemnego zrozumienia. DEVELOPER, którym kiedyś byłem (dobre praktyki inżynierskie) do dziś pomagają mi być konkretnym partnerem w rozmowach z zespołami. TRENER czyli biegłość w przemówieniach publicznych i skutecznym przekazywaniu wiedzy. PODCASTER: wraz z Piotrem Wieczerzakiem współtworzymy „Leaders Talk”.

Paweł Bochnowski

Paweł Bochnowski

Paweł Bochnowski

Ekspert Indeed

Ekspert w zakresie wdrażania zmian i zarządzania zespołami nie tylko w dużych korporacjach. Podczas warsztatów uwielbia dzielić się konkretnymi i sprawdzonymi przez siebie narzędziami. Narzędziami podnoszącymi efektywność zarówno zespołów onsite jak i zdalnych. Narzędziami umożliwiającymi zapanowanie nad sobą w czasie. Narzędziami umożliwiającymi menadżerom elastyczne dopasowanie do sytuacji i członków zespołu.

Paweł swoje doświadczenie i umiejętności komunikacji na co dzień rozwija w dużych międzynarodowych organizacjach z sektora finansów i energetyki, m.in. w Londyńskim City. Aktualnie jest odpowiedzialny za rozwój w Polsce brytyjskiej, butikowej agencji konsultacyjnej. Jednocześnie dzieli się zdobytą w nich praktyczną wiedzą współpracując z lokalnymi firmami i startupami. Jest on silnie zaangażowany w rozwój społeczności kierowników projektów, współpracując z Project Management Institute czy z Piwem Między Projektami. Cały czas stara się wychodzić do szerszego grona ludzi realizujących projekty poprzez swoje działania w Toastmasters International, ASBIRO i FUAR. W swojej pracy wyznaje zasadę Continuous Improvement, dlatego na szkoleniach dzieli się aktualnymi trendami, które sprawdził w działaniu w swoich projektach. W wolnych chwilach realizuje się jako speaker i prowadzący międzynarodowe wydarzenia sportowe.

Współpraca

Poznaj Organizatorów