Kopalnia Biznesu

Projekty      /      Produkty      /      Zwinne zespoły

Kopalnia Biznesu

OTWARTE

WARSZTATY

Warsztatowa praca nad case study, idealne połaczenie merytoryki i networkingu wśród praktyków

Zaczynamy

NAJBARDZIEJ

POPULARNE

Service Blueprint – w jaki sposób schemat usługi usprawni twoją współpracę z klientami

16.11 godz. 19:00 - 21:00    •     Martyna Tarnawska

by | sie 25, 2023 | Warsztat,Wyróżnione warsztaty | 0 Comments

Współpraca z obecnym i potencjalnym klientem wysuwa się na pozycję lidera w oczekiwaniach klientów. Coraz częściej wybaczą oni błędy w produkcie/usłudze, przy czym podwójnie doceniają zaangażowanie w komunikacji.

Plan komunikacji – dlaczego warto zainwestować czas w przemyślaną wymianę informacji

11.10 godz 16.00    •     Barbara Gubsch

by | sie 25, 2023 | Warsztat | 0 Comments

Może warto samemu sobie zadać pytanie: czy wolisz mieć proces żeby być na czasie i móc w odpowiednim czasie zareagować? Czy wolisz czekać, aż jakiś interesariusz Cię zaskoczy, bo wtedy konieczna będzie improwizacja?

Taktyczna empatia – pomocne i proste narzędzie do potencjalnie trudnych rozmów

17.10. godz 16.00    •     Emilia Sędziak

by | sie 25, 2023 | Warsztat,Wyróżnione warsztaty | 0 Comments

Taktyczną empatię zapoczątkował negocjator FBI. Czy to nie jest wystarczający powód, by poznać narzędzie, które stosował do wnikliwych dyskusji z porywaczami? Przecież czasami taka samia wnikliwość pojawia się na rozmowach biznesowych.

Lean Canvas na konkretnym przykładzie. Poczuj narzędzie przydatne nie tylko produktowcom.

termin wkrótce    •     Mariusz Najwer

by | lip 16, 2023 | Warsztat | 0 Comments

Dołącz na warsztat wśród praktyków, na którym przećwiczymy narzędzie na konkretnym przykładzie jakim są cykliczne wydarzenia Piwo Między Projektami. Co więcej dla każdego uczestnika mamy miłą niespodziankę 🙂

NASZE

MATERIAŁY

Wszystkie
Artykuł
Instrukcja
Rozmowa z ekspertem
Warsztat

Plan komunikacji – w jaki sposób nakarmić informacjami najważniejsze osoby w Twoim projekcie lub produkcie

Service Blueprint – w jaki sposób schemat usługi usprawni twoją współpracę z klientami

Plan komunikacji – dlaczego warto zainwestować czas w przemyślaną wymianę informacji

Taktyczna empatia – pomocne i proste narzędzie do potencjalnie trudnych rozmów

Kluczowi interesariusze – jak ich zaangażować i korzystać ze zbudowanych relacji biznesowych

Wartość facylitacji – co możemy zrobić, żeby nasze spotkania były angażujące i realizowały swoje cele

Lean Canvas – niepozorne narzędzie, które dobrze wykorzystane może okazać się świetnie zainwestowanym czasem

Taktyczna empatia – czyli w jaki sposób wykorzystać jedno zdanie i PAUZĘ, aby wejść jeszcze głębiej w rozmowę

Lekcje foundera – czego się nauczyłem przez 12 lat prowadzenia firmy Droids on Roinds

Expose przed zespołem – podobno pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Niech będzie przygotowane i konkretne!

Lean Canvas na konkretnym przykładzie. Poczuj narzędzie przydatne nie tylko produktowcom.

NPS – metryka, która zmienia świat na lepsze

Backlog – jak się nim skutecznie zaopiekować?

NASZE

PRODUKTY

Warsztat otwarty

Pracujemy na konkretnych przypadkach, ponieważ wtedy możesz nie tylko poznać dobre praktyki, ale od razu je zastosować.

Najpierw na warsztacie z innymi praktykami, a następnie na bazie zdobytych doświadczeń, w pracy nad projektami, produktami i zwinnymi zespołami.

Zobacz najbliższe tematy

Otwarty z praktykami

Pracujemy na konkretnych przypadkach, ponieważ wtedy możesz nie tylko poznać dobre praktyki, ale od razu je zastosować.

Najpierw na warsztacie z innymi praktykami, a następnie na bazie zdobytych doświadczeń, w pracy nad projektami, produktami i zwinnymi zespołami.

Zobacz najbliższe tematy

Wywiady z praktykami

Poznaj doświadczenie ekspertów w swoich obszarach. Nie popełniaj błędów, z których już ktoś wyciągnął lekcję. Zobacz więcej 

Instrukcja narzędzia

Korzystaj ze wskazówek od specjalistów!
Krok po kroku przeprowadzą Cię przez sprawdzone narzędzia. Zobacz więcej

Artykuł

Przeczytaj artykuły napisane przez praktyków, którzy dzielą się swoimi obserwacjami. Zobacz więcej

Event na żywo

Piwo Między Projektami to spotkania w luźnej atmosferze, merytoryczne jak żaden inny event. Zobacz więcej

Brałem udział w warsztatach dla Project Managerów i gorąco je polecam. Tematy kursu są dobrze wybrane - jest to co najbardziej przydatne. Wartość kursu zwiększają też jego prowadzący, osoby z wieloletnią praktyką i potrafiący swoją wiedzę przekazać w interesujący sposób. Dla mnie to były profesjonalnie przygotowane warsztaty, praca grupowa była bardzo motywująca i inspirująca a wiedzę zdobytą wykorzystałem bardzo szybko już w procesie rekrutacji.
Zanim poznałem Kopalnię Biznesu pracowałem jako ratownik medyczny. Chciałem coś zmienić i znaleźć pracę, która pozwoli mi się realizować na wszystkich polach. Dzięki warsztatom na Kopalni Biznesu najpierw poukładałem wiedzę o Scrum, a następnie pomogli mi znaleźć pierwszą pracę w IT. Nie zastanawiaj się nawet czy warto się zgłosić na konsultację HR i dać sobie szansę. Polecam!
Uczestniczyłem w warsztatach dla początkującego Product Ownera i mogę z czystą przyjemnością przyznać, że niczego nie żałuję 😉 Szkolenie było prowadzone w niezwykle przyjaznej atmosferze z grupą ludzi entuzjastycznie nastawionych do tematu. Prowadzący są specjalistami w swojej dziedzinie - dzielą się swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem, pozostawiając też dużo miejsca na pracę warsztatową i wspólną dyskusję. Poza tym na pewno wykorzystam zdobyte informacje i zapoznane narzędzia w przyszłej pracy.
Program Kopalni Biznesu Product Ownera pomógł mi w metodyczny sposób ułożyć wiedzę którą już miałem, ale przede wszystkim też zdobyć nową. Możliwość odbywania zajęć z gronem uznanych ekspertów o szerokim wachlarzu doświadczeń, zdecydowanie zwiększyła wartość tych zajęć, bo dzięki temu nie opierały się one tylko na książkowej wiedzy. Dużą wartością programu była niemalże natychmiastowa reakcja na feedback uczestników, aby nawet w locie dostosowywać zajęcia do potrzeb grupy.
No nie wiem, nie wiem... ...co mnie bardziej zachwyciło na tym szkoleniu: ekipa, z którą dane mi było pracować, czy prowadzący. Wiem za to, że samo szkolenie mnie zaskoczyło. Moje postrzeganie Project Managera zostało stłamszone, zdeptane i wyrzucone do kosza. Dzięki temu wiem, że żadne super skille nie zastąpią umiejętności budowania relacji, drążenia* i zadawania właściwych pytań. Brać i wprowadzać w życie! *Można też fedrować, byle tylko dostać się do złotego środka odwiecznego pytania: WHY?
Kopalnia Scrum Mastera to nie tylko program dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze Scrum. To miejsce gdzie rozwijasz swoje kompetencje, poznajesz swój potencjał i spędzasz intensywny czas z praktykami, którzy mają prawdziwą pasje nauczania. Znalazłam pracę Scrum Mastera, która łączy się z moim wcześniejszym doświadczeniem. Program mentoringowy pozwolił mi szybciej wejść w nowe obowiązki i poczuć, że mam ciągłe wsparcie kogoś doświadczonego.
Kopalnia Scrum Mastera to nie tylko świetne materiały i ogrom merytorycznej wiedzy, ale przede wszystkim ludzie. Wszelkie interakcje podczas naszych spotkań, ale i poza nimi były (i są!) warte udziału w programie. Mimo zakończenia szkolenia, wciąż mogę liczyć na wsparcie zarówno od członków grupy jak i Szymona oraz trenerów. Szkolenia z inteligencji emocjonalnej, zarządzania ryzykiem czy facylitacji wniosły chyba najwięcej do mojego rozwoju osobistego i spojrzenia na pracę Scrum Mastera. Polecam kontakt z Szymonem i jego ekipą Kopalni Biznesu!

Udział w Kopalni Biznesu zapewnił mi poznanie skutecznych i ciekawych narzędzi do pracy Scrum Mastera. Dodatkowo dzięki zaangażowaniu do projektu rewelacyjnych trenerów i dostałam nam kilof w postaci pakietu sprawdzonych narzędzi. Dodatkowo, co bardzo mocno cenię, dzięki kursowi stworzyłam networking z grupą wyjątkowo inspirujących pasjonatów zwinności.

Cały czas pozostajemy w kontakcie, przez co wspieramy się nawzajem w dążeniu do naszych celów i dzielimy się doświadczeniami - nie tylko biznesowymi.

Chcąc poszerzyć i uporządkować wiedzę z zakresu zarządzania projektami wzięłam udział w 3-miesię-cznych warsztatach zorganizowanych przez Kopalnie Biznesu. W mojej ocenie największą wartością warsztatów jest ich forma, czyli nastawienie na praktyczne ćwiczenie umiejętności pod okiem doświadczonych praktyków. Mała grupa, w której odbywały się zajęcia sprzyjała efektywności kursu oraz nawiązywaniu relacji co sprawiło, że oprócz wymiaru edukacyjnego była to świetna zabawa. Poznałam fajnych, ciekawych ludzi, dowiedziałam się sporo o projektach - to dobrze spędzony czas.
Jednym słowem rewelacja! Potężna dawka wiedzy i ćwiczeń z konkretnymi narzędziami. Mimo formy online bardzo interaktywnie, w świetnej atmosferze, bo w grupie szybko znaleźliśmy wspólny język. Dostałam wsparcie, którego szukałam i to nie tylko pod kątem wiedzy, ale też na rynku pracy i w przygotowaniach do spotkań rekrutacyjnych. Nie mogę się już doczekać spotkań z mentorem. Polecam!

NEWSLETTER

NEWSLETTER

TWOJE 12

MAILI W ROKU

01

Materiały

Sprawdzona wiedza od praktyków w formie wywiadów, webinarów, warsztatów

02

Narzędzia do pracy

Porady i instrukcje pokazujące zastosowanie sprawdzonych narzędzi

03

Wydarzenia

Wartościowe wydarzenia i eventy

04

Praca

Oferty pracy i doradztwo rekrutacyjne